Aicinām iedzīvotājus ievērot apsargu norādījumus par drošības pasākumu ievērošanu veikalos

Drošības nozares kompāniju asociācija (DNKA) aicina Latvijas iedzīvotājus būt saprotošiem un ievērot apsardzes darbinieku norādījumus par Epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai mazumtirdzniecības vietās. Apsargi rūpējas par visu apmeklētāju drošību, un tikai ievērojot visas valstī noteiktās prasības mums visiem kopā ir iespēja vīrusa izplatību samazināt.

DNKA biedru pieredze liecina, ka veikalos aizrādījums cilvēkiem lietot maskas nereti izsauc negatīvas emocijas, un dusmas pret valdības lēmumu tiek izgāztas uz veikalu apsargiem.  

“Apsardzes darbinieki ir viena no tām profesijām, kas pirmā saskaras ar iedzīvotāju augošo agresiju, ko rada ekonomiskās situācijas pasliktināšanās un neziņa par nākotni.

Šīs profesijas pārstāvjiem regulāri ir jāstrādā paaugstināta stresa apstākļos, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošākiem un ievērot valdības pieņemtos noteikumus. Tieši apsargi ir tie darbinieki, kas veikalos ir atbildīgi par apmeklētāju drošību, tāpēc viņu pienākums ir aicināt cilvēkus ievērot noteikumus un lūgt lietot sejas maskas. Ņemot vērā pieaugošo saslimstību ar Covid-19, aicinām cienīt gan apsargus, gan rūpēties par sevi un līdzcilvēkiem, ievērojot visus valdības noteiktos ierobežojumus, ” aicina Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.

Atgādinām, ka no pagājušās nedēļas maskas obligāti jālieto sabiedriskajā transportā, veikalos un citās sabiedriskajās vietās. Jaunie drošības noteikumi rada asas diskusijas gan apmeklētāju starpā, gan apmeklētāju komunikācijā ar apsardzes darbiniekiem, un tādēļ apsargi bieži saņem negatīvus komentāru vai pat draudus. Jāatgādina, ka līdztekus epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanai, apsargiem joprojām ir jācīnās ar citiem drošības apdraudējumiem mazumtirdzniecības vietās. Pieaudzis to gadījumu skaits, kad izsaukumos nepieciešams pielietot fizisku spēku. Ir bijuši pat gadījumi, kad likuma pārkāpējs uzbrūk ar nazi. Atgādinām arī, ka no 20. novembra stājas spēkā norma, kas paredz piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos.