DNKA pauž atbalstu Evikai Siliņai kā Ministru prezidenta amata kandidātei

Drošības Nozares Kompāniju Asociācija (turpmāk – DNKA) atzinīgi novērtē Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča lēmumu Ministru prezidenta amatam nominēt partiju apvienības “Jaunā Vienotība” izvirzīto kandidāti, līdzšinējo labklājības ministri Eviku Siliņu, kura ir sevi pierādījusi kā augstas raudzes juristi, lietpratēju politisko procesu vadībā un spējīgu profesionāli, iepriekš ieņemot parlamentārās sekretāres amatu Iekšlietu ministrijā, kā arī pildot Ministru prezidenta parlamentārā sekretāra pienākumus.

Drošībai – kā publiski paudusi E.Siliņa – jābūt vienai no nākamās valdības galvenajām prioritātēm, un šī brīža ģeopolitiskajos apstākļos, kad Krievija turpina izvērst karu pret tās kaimiņvalsti Ukrainu un Baltkrievija tiek izmantota par platformu hibrīdkara uzturēšanai uz Eiropas Savienības dalībvalstu robežām, ir ārkārtīgi būtiski veicināt ne tikai ārējo, bet arī iekšējo drošību. DNKA ieskatā apsardzes nozarei ir jābūt iekļautai iekšējās drošības koncepcijā, lai tādējādi, kur iespējams, sniegtu vajadzīgo papildu atbalstu iekšlietu dienestiem, nodrošinot sabiedrisko kārtību un drošību. DNKA pauž pārliecību, ka šis varētu kalpot par mūsdienām atbilstošu risinājumu, kā atbildīgi izturēties pret ierobežotiem resursiem un apvienot spēkus kapacitātes celšanai.

DNKA ilgstoši sadarbojas un tiecas rast padziļinātu dialogu ar visām iesaistītajām pusēm, tostarp valsts pārvaldē, lai tādējādi sekmētu kolektīvās drošības nodrošināšanu un līdzdarbotos tautsaimniecības attīstībā. Ēnu ekonomika nozarē joprojām ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, kas kavē pilnvērtīgu nozares attīstību. Sagaidām, ka E.Siliņa, Saeimai apstiprinot viņu premjera amatā, pastiprināti pievērsīsies jautājumiem, kas saistīti ar ēnu ekonomikas apkarošanu kā drošības, tā citās nozarēs, lai izskaustu negodprātīgu komercdarbības praksi un nodrošinātu godīgu konkurenci. Izbeidzami arī konkurences kropļojumi no publisku personu puses – tie kavē apsardzes nozares attīstību, kā arī rada nelietderīgu publisko resursu izmantojumu. Tāpat būtiski risināt darbaspēka nepietiekamības problemātiku, vienlaikus veidojot ilgtspējīgu un uz tautsaimniecības izaugsmi vērstu nodokļu politiku. DNKA aicina E.Siliņu un topošo valdību ieklausīties uzņēmēju viedoklī, apzināt labāko ārvalstu praksi un rīkoties izlēmīgi, veicot nepieciešamās reformas.