Valsts ieņēmumu dienests un DNKA paraksta sadarbības vienošanos par godīgas konkurences un nodokļu nomaksas veicināšanu nozarē

Valsts ieņēmumu dienests un biedrība „Drošības Nozares Kompāniju Asociācija (DNKA)” paraksta sadarbības vienošanos par godīgas konkurences un nodokļu nomaksas veicināšanu nozarē.

2013.gada 26.novembrī, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone un biedrības „Drošības Nozares Kompāniju Asociācija (DNKA)” valdes priekšsēdētājs Arnis Marcinkēvičs ir parakstījuši sadarbības vienošanos, lai cīnītos ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un veicinātu godīgu konkurenci apsardzes un drošības nozarē.

Divpusējās vienošanās mērķis ir mazināt nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, tādejādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē.

Līdz ar vienošanos biedrība apņemas periodiski apkopot un sniegt informāciju un konsultācijas VID par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas, problēmjautājumiem apsardzes un drošības nozarē, kuru risināšanā būtu nepieciešami aktīvāki VID nodokļu administrēšanas pasākumi, un citiem jautājumiem.

Savukārt VID, ņemot vērā biedrības sniegto informāciju, no savas puses apņemas izstrādāt un pielietot efektīvas nodokļu administrēšanas metodes, lai mazinātu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī apņemas biedrības sniegto informāciju par konkrētiem nodokļu nemaksāšanas faktiem izmantot nodokļu administrēšanas procesā nekavējoties, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augstas ticamības pakāpe. VID arī apņemas ne retāk kā reizi ceturksnī biedrības biedriem sniegt informāciju par to darījumu partneriem, kuri pēc VID rīcībā esošās informācijas ir uzskatāmi par riskantiem nodokļu maksātājiem.

Vienošanās stājas spēkā no tās parakstīšanas brīža un ir spēkā nenoteiktu laiku.

Šajā jomā šī ir jau otrā vienošanās, lai cīnītos ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un veicinātu godīgu konkurenci apsardzes un drošības nozarē. Pirmā vienošanās 2010.gada 30.novembrī tika parakstīta ar biedrību „Latvijas Drošības biznesa asociācija”.